dewalt_dnn20r38g12e
dewalt_dnn20r38g12e
dewalt_dnn20r38g12e
dewalt_dnn20r38g12e
dewalt_dnn20r38g12e
dewalt_dnn20r38g12e
DEWALT DNN20R38G12E roll nail 2.03-38 ringed galvanised G12 (17500 pcs)
152.60 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
pack
  • Delivery by DHL
DeWALT Free Battery Promotion at Klium!
How does it work?
  • Promotion valid from 01.05.2026 until 31.05.2026 or while stocks last.
Product description
  • [DNN] Roller Nails 2.03-38 Ringed Galvanised G12 17.5m
Features
  • Roller nails with clear, galvanised G12, hot-dip galvanised or stainless steel finish
Key features according to our expert
  • Length: 38 mm
  • Diameter: 2,03 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013952107
  • Supplier number: DEWALT DNN20R38G12E
Length
38 mm
Diameter
2,03 mm
Product type
Ring
Box quantity
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
23,0 mm
Diameter
15,0 º
Length
38,0 mm