conti_xpz1550bp
conti_xpz1550bp_2
conti_xpz1550bp
conti_xpz1550bp_2
CONTI XPZ1550BP conti v fo v-belt 1550 x 9.7 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1550
  • Width: 9,7 mm
  • Reference length Ld: 1550 mm
  • Inside length: 1512 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 3VX612
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716796
  • Supplier number: CONTI XPZ1550BP
Length
1550
Width
9,7 mm
Reference length ld
1550 mm
Inside length
1512 mm