conti_xpz1487bp
conti_xpz1487bp_2
conti_xpz1487bp
conti_xpz1487bp_2
CONTI XPZ1487BP conti v fo v-belt 1487 x 9.7 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1487
  • Width: 9,7 mm
  • Reference length Ld: 1487 mm
  • Inside length: 1449 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 3VX587
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716741
  • Supplier number: CONTI XPZ1487BP
Length
1487
Width
9,7 mm
Reference length ld
1487 mm
Inside length
1449 mm