conti_xpz1462bp
conti_xpz1462bp_2
conti_xpz1462bp
conti_xpz1462bp_2
CONTI XPZ1462BP conti v fo v-belt 1462 x 9.7 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1462
  • Width: 9,7 mm
  • Reference length Ld: 1462 mm
  • Inside length: 1424 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 3VX577
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716727
  • Supplier number: CONTI XPZ1462BP
Length
1462
Width
9,7 mm
Reference length ld
1462 mm
Inside length
1424 mm