conti_xpz1400bp
conti_xpz1400bp_2
conti_xpz1400bp
conti_xpz1400bp_2
CONTI XPZ1400BP conti v fo v-belt 1400 x 9.7 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1400
  • Width: 9,7 mm
  • Reference length Ld: 1400 mm
  • Inside length: 1362 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 3VX553
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716680
  • Supplier number: CONTI XPZ1400BP
Length
1400
Width
9,7 mm
Reference length ld
1400 mm
Inside length
1362 mm