conti_xpb4370p
conti_xpb4370p_2
conti_xpb4370p
conti_xpb4370p_2
CONTI XPB4370P conti v fo pioneer v-belt 4370 x 16.3 mm black/blue
230.73 tax incl.
On order: delivered from 09/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 57.
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 4370
  • Width: 16,3 mm
  • Height: 13 mm
  • Reference length Ld: 4370 mm
  • Inside length: 4310 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO PIONEER
  • RMA: 5VX1142
  • Colour (manufacturer): Black/Blue
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858588847
  • Supplier number: CONTI XPB4370P
Length
4370
Width
16,3 mm
Height
13 mm
Reference length ld
4370 mm
Inside length
4310 mm