conti_xpb2840bp
conti_xpb2840bp_2
conti_xpb2840bp
conti_xpb2840bp_2
CONTI XPB2840BP conti v fo v-belt 2840 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2840
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2840 mm
  • Inside length: 2780 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX1120
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716321
  • Supplier number: CONTI XPB2840BP
Length
2840
Width
16,3 mm
Reference length ld
2840 mm
Inside length
2780 mm