conti_xpb2500bp
conti_xpb2500bp_2
conti_xpb2500bp
conti_xpb2500bp_2
CONTI XPB2500BP conti v fo v-belt 2500 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2500
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2500 mm
  • Inside length: 2440 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX990
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716246
  • Supplier number: CONTI XPB2500BP
Length
2500
Width
16,3 mm
Reference length ld
2500 mm
Inside length
2440 mm