conti_xpb2285p
conti_xpb2285p_2
conti_xpb2285p
conti_xpb2285p_2
CONTI XPB2285P conti v fo pioneer v-belt 2285 x 16.3 mm black/blue
Key features according to our expert
  • Length: 2285
  • Width: 16,3 mm
  • Height: 13 mm
  • Reference length Ld: 2285 mm
  • Inside length: 2225 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V ADVANCE
  • RMA: 5VX905
  • Colour (manufacturer): Black/Blue
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858001940
  • Supplier number: CONTI XPB2285P
Length
2285
Width
16,3 mm
Height
13 mm
Reference length ld
2285 mm
Inside length
2225 mm