conti_xpb2285bp
conti_xpb2285bp_2
conti_xpb2285bp
conti_xpb2285bp_2
CONTI XPB2285BP conti v fo v-belt 2285 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2285
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2285 mm
  • Inside length: 2225 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX905
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716192
  • Supplier number: CONTI XPB2285BP
Length
2285
Width
16,3 mm
Reference length ld
2285 mm
Inside length
2225 mm