conti_xpb1340bp
conti_xpb1340bp_2
conti_xpb1340bp
conti_xpb1340bp_2
CONTI XPB1340BP conti v fo v-belt 1340 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1340
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1340 mm
  • Inside length: 1280 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX530
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817715881
  • Supplier number: CONTI XPB1340BP
Length
1340
Width
16,3 mm
Reference length ld
1340 mm
Inside length
1280 mm