conti_xpb1270p
conti_xpb1270p_2
conti_xpb1270p
conti_xpb1270p_2
CONTI XPB1270P conti v fo pioneer v-belt 1270 x 16.3 mm black/blue
Key features according to our expert
  • Length: 1270
  • Width: 16,3 mm
  • Height: 13 mm
  • Reference length Ld: 1270 mm
  • Inside length: 1210 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V ADVANCE
  • RMA: 5VX505
  • Colour (manufacturer): Black/Blue
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858001858
  • Supplier number: CONTI XPB1270P
Length
1270
Width
16,3 mm
Height
13 mm
Reference length ld
1270 mm
Inside length
1210 mm