conti_xpb1175p
conti_xpb1175p_2
conti_xpb1175p
conti_xpb1175p_2
CONTI XPB1175P CONTI V FO PIONEER belt XPB 1175 Ld Pio 5VX 467
Properties:
  • Temperature range from -40 °C to +130 °C
  • Matched-set L=L (from 1
  • 000 mm) serial production
Key features according to our expert
  • Length: 1175
  • Width: 16,3 mm
  • Height: 13 mm
  • Reference length Ld: 1175 mm
  • Inside length: 1115 mm; 43,897 inch
  • Outer length La: 1197 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO PIONEER
  • RMA: 5VX463
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858972813
  • Supplier number: CONTI XPB1175P
Length
1175
Width
16,3 mm
Height
13 mm
Reference length ld
1175 mm
Inside length
1115 mm; 43,897 inch
Outer length la
1197 mm