conti_xpa2032p
conti_xpa2032p_2
conti_xpa2032p
conti_xpa2032p_2
CONTI XPA2032P CONTI V FO PIONEER belt XPA 2032 Ld Pio
Properties:
  • Temperature range from -40 °C to +130 °C
  • Application-specific
  • Very good flexibility thanks to molded teeth
  • Enhanced running smoothness
  • Matched-set L=L (from 1
  • 000 mm) serial production
  • Electrically conductive to ISO 1813
  • Conditionally resistant to oil
  • Suitable for tropical climates
  • Dust-proof
Key features according to our expert
  • Length: 2032
  • Width: 12,7 mm
  • Height: 9 mm
  • Reference length Ld: 2032 mm
  • Inside length: 1992 mm; 78,425 inch
  • Outer length La: 2089 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO PIONEER
  • Colour (manufacturer): Black/Blue
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858972295
  • Supplier number: CONTI XPA2032P
Length
2032
Width
12,7 mm
Height
9 mm
Reference length ld
2032 mm
Inside length
1992 mm; 78,425 inch
Outer length la
2089 mm