conti_t5dl62020
CONTI T5 620 20 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL62020
50.67 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 9.
Key features according to our expert
  • Length: 620
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 620 mm
  • Number of teeth: 124
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817176446
  • Supplier number: CONTI T5DL62020
Length
620
Pitch
5 mm
Width
20 mm
Nominal length
620 mm