conti_t5dl132516
CONTI T5 1325 16 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL132516
70.26 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
Key features according to our expert
  • Length: 1325
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1325 mm
  • Number of teeth: 265
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817182126
  • Supplier number: CONTI T5DL132516
Length
1325
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
1325 mm