conti_t5dl110012
CONTI T5 1100 12 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL110012
19.20 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
Key features according to our expert
  • Length: 1100
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1100 mm
  • Number of teeth: 220
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817175708
  • Supplier number: CONTI T5DL110012
Length
1100
Pitch
5 mm
Width
12 mm
Nominal length
1100 mm