conti_t2550012
CONTI T2,5 500 12 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.550012
30.78 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
Key features according to our expert
  • Length: 500
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 500 mm
  • Number of teeth: 200
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817161312
  • Supplier number: CONTI T2.550012
Length
500
Pitch
2,5 mm
Width
12 mm
Nominal length
500 mm