conti_t25dl4578
CONTI T2,5 457 8 DL 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.5DL4578
26.91 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 25.
Key features according to our expert
  • Length: 457
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 8 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 458 mm
  • Number of teeth: 183
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817163569
  • Supplier number: CONTI T2.5DL4578
Length
457
Pitch
2,5 mm
Width
8 mm
Nominal length
458 mm