conti_t2526510
CONTI T2,5 265 10 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.526510
19.86 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
Key features according to our expert
  • Length: 265
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 265 mm
  • Number of teeth: 106
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817159340
  • Supplier number: CONTI T2.526510
Length
265
Pitch
2,5 mm
Width
10 mm
Nominal length
265 mm