conti_t2525010
CONTI T2,5 250 10 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.525010
19.82 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
Key features according to our expert
  • Length: 250
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 250 mm
  • Number of teeth: 100
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817169691
  • Supplier number: CONTI T2.525010
Length
250
Pitch
2,5 mm
Width
10 mm
Nominal length
250 mm