conti_t2522510
CONTI T2,5 225 10 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.522510
19.21 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
Key features according to our expert
  • Length: 225
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 225 mm
  • Number of teeth: 90
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817158060
  • Supplier number: CONTI T2.522510
Length
225
Pitch
2,5 mm
Width
10 mm
Nominal length
225 mm