conti_t2516010
CONTI T2,5 160 10 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.516010
17.05 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
Key features according to our expert
  • Length: 160
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 160 mm
  • Number of teeth: 64
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817169301
  • Supplier number: CONTI T2.516010
Length
160
Pitch
2,5 mm
Width
10 mm
Nominal length
160 mm