conti_t10dl84012
CONTI T10 840 12 DL 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10DL84012
45.13 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
Key features according to our expert
  • Length: 840
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 840 mm
  • Number of teeth: 84
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817138031
  • Supplier number: CONTI T10DL84012
Length
840
Pitch
10 mm
Width
12 mm
Nominal length
840 mm