conti_t1081016
CONTI T10 810 16 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1081016
42.79 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 36.
  • Length: 810
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 810 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817140102
  • Supplier number: CONTI T1081016
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
810 mm