conti_t1056050
CONTI T10 560 50 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1056050
107.96 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Length: 560
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 560 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817139700
  • Supplier number: CONTI T1056050
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Nominal length
560 mm