conti_t1050016
CONTI T10 500 16 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1050016
33.61 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
  • Length: 500
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 500 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817140386
  • Supplier number: CONTI T1050016
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
500 mm