conti_t10161050
CONTI T10 1610 50 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10161050
292.67 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 3.
  • Length: 1610
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1610 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817141246
  • Supplier number: CONTI T10161050
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Nominal length
1610 mm