conti_t10dl161020
CONTI T10 1610 20 DL 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10DL161020
132.54 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 9.
Key features according to our expert
  • Length: 1610
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1610 mm
  • Number of teeth: 161
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817138420
  • Supplier number: CONTI T10DL161020
Length
1610
Pitch
10 mm
Width
20 mm
Nominal length
1610 mm