conti_t10156050
CONTI T10 1560 50 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10156050
254.12 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 4.
Key features according to our expert
  • Length: 1560
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1560 mm
  • Number of teeth: 156
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817141192
  • Supplier number: CONTI T10156050
Length
1560
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Nominal length
1560 mm