conti_t10156025
CONTI T10 1560 25 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10156025
127.07 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 8.
Key features according to our expert
  • Length: 1560
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1560 mm
  • Number of teeth: 156
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817141178
  • Supplier number: CONTI T10156025
Length
1560
Pitch
10 mm
Width
25 mm
Nominal length
1560 mm