conti_t10146010
CONTI T10 1460 10 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10146010
57.48 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
Key features according to our expert
  • Length: 1460
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1460 mm
  • Number of teeth: 146
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI T10146010
Length
1460
Pitch
10 mm
Width
10 mm
Nominal length
1460 mm