conti_t10dl142025
CONTI T10 1420 25 DL 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10DL142025
143.05 tax incl.
On stock, immediately available. we have 6 products in stock.
each
The minimum purchase order quantity for the product is 8.
Key features according to our expert
  • Length: 1420
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1420 mm
  • Number of teeth: 142
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817142533
  • Supplier number: CONTI T10DL142025
Length
1420
Pitch
10 mm
Width
25 mm
Nominal length
1420 mm