conti_t10132020
CONTI T10 1320 20 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10132020
88.21 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
Key features according to our expert
  • Length: 1320
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1320 mm
  • Number of teeth: 132
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817142113
  • Supplier number: CONTI T10132020
Length
1320
Pitch
10 mm
Width
20 mm
Nominal length
1320 mm