conti_t10130032
CONTI T10 1300 32 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10130032
139.02 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
Key features according to our expert
  • Length: 1300
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1300 mm
  • Number of teeth: 130
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817142106
  • Supplier number: CONTI T10130032
Length
1300
Pitch
10 mm
Width
32 mm
Nominal length
1300 mm