conti_t10125025
CONTI T10 1250 25 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10125025
105.50 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 8.
Key features according to our expert
  • Length: 1250
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1250 mm
  • Number of teeth: 125
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817140850
  • Supplier number: CONTI T10125025
Length
1250
Pitch
10 mm
Width
25 mm
Nominal length
1250 mm