conti_t10124025
CONTI T10 1240 25 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10124025
104.87 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 8.
Key features according to our expert
  • Length: 1240
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1240 mm
  • Number of teeth: 124
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817144223
  • Supplier number: CONTI T10124025
Length
1240
Pitch
10 mm
Width
25 mm
Nominal length
1240 mm