conti_t10108012
CONTI T10 1080 12 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10108012
51.00 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
Key features according to our expert
  • Length: 1080
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1080 mm
  • Number of teeth: 108
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817144315
  • Supplier number: CONTI T10108012
Length
1080
Pitch
10 mm
Width
12 mm
Nominal length
1080 mm