conti_t10101025
CONTI T10 1010 25 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10101025
96.22 tax incl.
On order: delivered from 19/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 8.
Key features according to our expert
  • Length: 1010
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1010 mm
  • Number of teeth: 101
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817140607
  • Supplier number: CONTI T10101025
Length
1010
Pitch
10 mm
Width
25 mm
Nominal length
1010 mm