conti_std884885
conti_std884885_2
conti_std884885
conti_std884885_2
CONTI STD 848 S8M 85 Conti Synchrobelt timing belt - STD884885
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 848
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 848 mm
  • Number of teeth: 106
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI STD884885
Length
848
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
848 mm