conti_std871230
conti_std871230_2
conti_std871230
conti_std871230_2
CONTI STD 712 S8M 30 Conti Synchrobelt timing belt - STD871230
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 712
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 30 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 712 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI STD871230
Pitch
8 mm
Width
30 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
712 mm