conti_std8134430
conti_std8134430_2
conti_std8134430
conti_std8134430_2
CONTI STD 1344 S8M 30 Conti Synchrobelt timing belt - STD8134430
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1344
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 30 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1344 mm
  • Number of teeth: 168
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI STD8134430
Length
1344
Pitch
8 mm
Width
30 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
1344 mm