conti_std8130485
conti_std8130485_2
conti_std8130485
conti_std8130485_2
CONTI STD 1304 S8M 85 Conti Synchrobelt timing belt - STD8130485
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 1304
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1304 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817032469
  • Supplier number: CONTI STD8130485
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
1304 mm