conti_spz1600cl
conti_spz1600cl_2
conti_spz1600cl
conti_spz1600cl_2
CONTI SPZ1600CL powerspan v-belt 1600 x 10 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1600
  • Width: 10 mm
  • Reference length Ld: 1600 mm
  • Inside length: 1562 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817671088
  • Supplier number: CONTI SPZ1600CL
Length
1600
Width
10 mm
Reference length ld
1600 mm
Inside length
1562 mm