conti_spb3750cl
conti_spb3750cl_2
conti_spb3750cl
conti_spb3750cl_2
CONTI SPB3750CL powerspan v-belt 3750 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 3750
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 3750 mm
  • Inside length: 3690 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817656054
  • Supplier number: CONTI SPB3750CL
Length
3750
Width
17 mm
Reference length ld
3750 mm
Inside length
3690 mm