conti_spb2550cl
conti_spb2550cl_2
conti_spb2550cl
conti_spb2550cl_2
CONTI SPB2550CL powerspan v-belt 2550 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2550
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 2550 mm
  • Inside length: 2490 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817655897
  • Supplier number: CONTI SPB2550CL
Length
2550
Width
17 mm
Reference length ld
2550 mm
Inside length
2490 mm