conti_spb1800cl
conti_spb1800cl_2
conti_spb1800cl
conti_spb1800cl_2
CONTI SPB1800CL powerspan v-belt 1800 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1800
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 1800 mm
  • Inside length: 1740 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817655231
  • Supplier number: CONTI SPB1800CL
Length
1800
Width
17 mm
Reference length ld
1800 mm
Inside length
1740 mm