conti_k1516512
CONTI K1,5 165 12 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - K1.516512
33.60 tax incl.
On order: delivered from 08/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
Key features according to our expert
  • Length: 165
  • Pitch: 1,5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 165 mm
  • Number of teeth: 110
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817271417
  • Supplier number: CONTI K1.516512
Length
165
Pitch
1,5 mm
Width
12 mm
Nominal length
165 mm