conti_htd8180030crb
conti_htd8180030crb_2
conti_htd8180030crb
conti_htd8180030crb_2
CONTI HTD8180030CRB conti synchroforce carbon timing belt 1800 x 30 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1800
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 30 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFORCE CARBON
  • Nominal length: 1800 mm
  • Number of teeth: 225
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817038140
  • Supplier number: CONTI HTD8180030CRB
Length
1800
Pitch
8 mm
Width
30 mm
Product line
CONTI SYNCHROFORCE CARBON
Nominal length
1800 mm