conti_htd59259
conti_htd59259_2
conti_htd59259
conti_htd59259_2
CONTI HTD 925 5M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD59259
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 925
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 925 mm
  • Number of teeth: 185
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858893453
  • Supplier number: CONTI HTD59259
Length
925
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
925 mm